Мета: Дати поняття про те, що здоров’я – це великий дар для
кожної людини, бути здоровим престижно і прекрасно; формувати у дітей бажання
вести здоровий спосіб життя, берегти і зміцнювати здоров’я; прищеплювати
інтерес до занять фізкультурою і спортом.
Хід заняття.
I.
Вступне слово вчителя.
Кожен з вас – неповторна особистість, людина , яка живе сьогодні, і саме
такої більше на землі немає
і не буде ніколи. Якщо ти веселий , тобі
хочеться бігати, стрибати,
якщо ти їси з апетитом і міцно
спиш , - значить ти здоровий.
Добре здоров’я - це коли тобі добре
,нічого не болить. На уроках ти уважний, активно і старанно працюєш.
Що ж потрібно, щоб бути здоровим?
Ось про це ми з вами і дізнаємось .
Девізом нашого заняття стануть слова
«Твоє
здоров’я в твоїх руках».
-
Чому твоє здоров’я в твоїх руках?
Правильно!!! В здоровому тілі – здоровий дух!
Хто здоровий, той сміється
Все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини,
Це ж чудово для людини.
II.
Подорож по станціях Країни Здоров’я.
Здоров’я – це те, без
чого людина не може бути щасливою. Ми знаємо, що ні за які гроші
його не купиш. Здоров’я можна
лише сформувати, здобути шляхом напруженої праці над собою. Зберегти
здоров’я допоможе здоровий спосіб життя. Треба навчитися
кожному «науці здоров’я». Така наука має назву валеологія (від латинського –
бути здоровим). Здоров’я – найбільша цінність не лише окремої людини, а і усього суспільства. Адже це не тільки відсутність
хвороб, а й високий рівень пристосувальних можливостей. Добре почуття,
добробут, хороші стосунки.
-
Сьогодні ми здійснимо подорож по Країні Здоров’я на цьому
веселому поїзді. Готові? Поїхали!!!
1) Перша зупинка «Режим дня»
-
Що таке режим дня?
-
Скажіть, для чого
треба дотримуватися режиму дня?
-
Розподілити правильно малюнки із зображенням дій на
протязі дня.
2)
Друга зупинка «Гімнастика, або зарядка»
Кожен день по розпорядку
Маємо робить
зарядку.
Для здоров’я вона – плюс ,
Намотай собі
на вус.
-
Діти, а хто з вас
робить щоранку зарядку?
Такі діти почувають себе здоровими, веселими, впевненими в собі.
Фізкультхвилинка.
3) Третя зупинка «Чистота –
запорука здоров’я».
-
Подивіться, хто нас тут зустрічає!
Я - Мікробчик!
Я – Хворобчик!
Я до всіх чіпляюсь.
Особливо люблю діток
Тих, хто не вмивались.
Всіх бруднуль, всіх
замазур.
Завжди весело мені
Як хворіють діти.
Я росту , міцнію,
Як хворіють діти.
Набираюсь сил.
-
Що ж може зробити Мікробчик?
-
Він нам потрібен? Корисний?
-
А як його позбутися? (відповіді дітей про особисту
гігієну).
Хто здоровим хоче бути,
Умиватись не забудь!
Ти ранесенько вставай,
Ручки й личко умивай!
Корисні
поради на кожен день.
1.
Кожний ранок умивайся ,чисть зуби, мий вуха та шию.
2.
Завжди мий руки перед їдою.
3.
Коротко стрижи
нігті.
4.
Тримай у порядку
своє волосся.
5.
Користуйся носовою
хусткою.
Спробуйте відгадати загадки:
1. Хвостик з кістки, а на спинці
щетинки. (Зубна щітка).
2. Мию, мию без жалю, мию там, де
брудно, цю роботу я люблю, хоч від неї худну. (Мило).
3. Має зуби, а не кусається. (Гребінець).
4. У кожному домі є озера
прозорі, ми на них дивимося, щоб себе
побачити. (Дзеркало).
5. Лежить на полиці річ невелика,
потреш її в руках,
бруд умить зника. (Мило).
6. Хто завжди правду каже?
Який є, таким покаже,
І без слів про все розкаже.
На нього дивишся, а себе бачиш. (Дзеркало).
4) Зустріч із хмарою - шкідливими звичками.
-
Подивіться! Подивіться! На нас летить якась хмара!
-
Так це ж хвороби та шкідливі звички!
-
Які ви знаєте хвороби? (відповіді дітей)
-
Що ж таке шкідливі звички? Які ви знаєте? (паління,
вживання наркотиків, алкоголю)
-
А це приносить людям здоров’я?
-
Що ж ми зробимо з цією хмарою? (проженемо). Проганяємо,
відштовхуємо від себе, знищили!
-
Ура! Ми ніколи не будемо хворіти, палити, вживати
наркотики та алкоголь.
-
Поїхали далі….
5) Четверта зупинка «Їжа –
джерело росту і здоров’я».
Щоб жити, працювати, а вам і рости, треба їсти і пити. Чому?(Відповіді дітей,твердження). Вся їжа потрапляє в
наш шлунок, там перетравлюється
на рідку масу. В кишечнику є мікроскопічні
маленькі ворсинки, що всмоктують з маси найкраще і віддають в
організм. Так в наш організм потрапляють вітаміни. Завдяки їм ми
ростемо, набираємось сил, почуваємося
здоровими і сильними. Зараз
відомо 50 видів вітамінів. Вони
всі різні, то й містяться вони в різних
продуктах. Одні з вітамінів позитивно впливають на кровообіг, інші – покращують
зір. Необхідно вживати різноманітну їжу,
щоб забезпечити свій організм
всім необхідним. Це овочі, фрукти, хліб, молочні вироби, м’ясо.
А ось цікаві факти. Вчені підрахували, що за 70років
життя людина з’їдає приблизно 8т хлібобулочних виробів, 11–12т картоплі, 6–7т
м’яса і риби, 10–12тисяч яєць і
випиває10 –14 тисяч літрів молока! На приймання їжі людина витрачає близько 6 років життя! Їжа за
кількістю і якістю має відповідати вашому вікові, бути смачною і поживною,
відновлювати витрачену розумову і
фізичну енергію. Потрібно виконувати правила харчування, запам’ятайте:
1. Їж завжди в той
самий час.
2. Їж чотири
рази на день
самостійно, без нагадувань.
3. Під час їди не
розмовляй, не відволікайся.
4. Не переїдай! Вставай
з-за столу з деяким відчуттям
голоду!
6) П’ята зупинка «Активний відпочинок».
Рослина не може рости без світла,
води, повітря. Так і людина. Щоб не хворіти, бути здоровим треба загартовувати
свій організм. Влітку ходити босоніж, купатися в морі, займатися фізкультурою і
спортом, гуляти на свіжому повітрі, більше рухатися.
Правила загартування:
1.
Користуватися сонячними
променями треба дуже обережно.
Не знаходитися довго під пекучим
сонцем.
Обов’язково прикривати голову
панамкою.
2.
Сонячні ванни корисні у
ранній час, до 11 години.
3.
Загартування холодною
водою. Влітку купання у водоймах.
Щодня приймати душ. Обтирання
мокрим рушником.
Холодні ванни для ніг. Повітряні
ванни. Ходіння босоніж.
Масажувати стопи качалкою або
звичайною гладенькою палкою.
Ось послухайте вірш про хлопчика
і скажіть, чому він не росте, тоненький та хворобливий .
«Про Юру і фізкультуру».
Щось із
Юрою не те:
Щось наш
Юра не росте …
Він такий у нас тоненький,
Хворобливий і худенький ,
Мов
заморене курча, -
Одноліткам до плеча…
Та чи
знаєте ви те,
Чом нам
Юра не росте?
Подивіться : він
з дружками
Мчить по
вулиці з книжками.
Звідкіля
біжиш ти, Юра?
- Я тікаю
з фізкультури.
-
Так чому Юра такий?
-
А ви любите фізкультуру?
-
А чим там займаєтесь?
-
Молодці!
-
Я знаю, що ви дуже активні, жваві, любите грати в рухливі
ігри. Все це вам допоможе у навчанні та житті.
-
Поїхали далі…
7) Шоста зупинка
«Будь природі добрим
другом!»
-
Щоб бути здоровим людина має пити чисту воду, дихати
чистим повітрям, харчуватися якісними продуктами. Довкілля повинно бути чистим
та привабливим.
-
А що для цього треба робити? (Берегти природу)
-
Так. Садити дерева, очищати струмки та джерельця від
бруду, бережно ставитися до навколишнього світу. Не смітити. Якщо ви відпочиваєте
на природі: біля моря, в лісі, біля річки, пам’ятайте, що після вас прийдуть
інші люди і їм буде неприємно відпочивати там, де брудно.
III.
Підсумок заняття.
-
Наша подорож закінчується. Пам’ятайте:
Здоровому
все здорово!
Здоров’я
маємо – не дбаємо, а втративши - плачемо.
-
Щоб не плакати потім, треба зараз берегти самим своє
здоров’я.
-
А як це робити?
Найцінніше багатство людини – це здоров’я. Не втрачайте його, бережіть своє
здоров’я і здоров’я своїх рідних людей.
Давайте ще раз переконаємося ,
що ж
необхідно виконувати , щоб
бути здоровими ? Як зберегти своє здоров’я?
Щоб бути здоровим, необхідно
виконувати вимоги режиму дня: нормально
спати, їсти в установлений час, чергувати працю з відпочинком.
- Що ще сприяє підтриманню здоров’я?
- Хто з вас вдома робить фізичну
зарядку?
- А
хто загартовує свій організм?
- Яке значення має їжа в зміцненні здоров’я людини?
- Які існують правила харчування?
- А тепер всі разом зробимо висновок:
що ж сприяє збереженню вашого здоров’я?
(Відповіді учнів ).
Найбільше багатство в людини - це здоров’я. Робіть кожного ранку зарядку,
вмивайтесь, стежте за чистотою свого
тіла, займайтесь спортом, більше бувайте на свіжому повітрі. І тоді чистота вашого тіла в
поєднанні з чистотою вашої душі дасть добрий
результат - здоров’я і людяність.
-
Чи сподобалася наша подорож?
-
Що найбільше запам’яталося?
Немає коментарів:
Дописати коментар