понеділок, 22 лютого 2016 р.

Ми – діти планети здоров’я Урок тренінг у 3 класі

Ми – діти планети здоров’я
Урок тренінг у 3 класі
Мета; розширювати знання про те, що здоров'я найбільший скарб людини; розвивати уявлення про здоровий спосіб життя, його складові; формувати прагнення берегти своє здоров'я, зважаючи на його цінність і значущіть для людей.
Обладнання: наліпки для творчості (зірочки, хмар­ки, квітки); різнокольорові кульки, стікери-листочки; картки («Здоров'я», «Багатство», «Слава», «Робота», «Родина»); іграшки (Пухнастик, Мікробчик); гумовий м'яч синьо­го кольору («Планета здоров'я»); «Дерево очікувань»; сувеніри - на дисках «Планета здоров'я»; папірці для нотаток; «Чарівний мішечок»; буклет «Прислів'я, при­казки, традиційні примовки»; книжечка «Казки про здоров'я»; роздруковані презентації груп; виставка малюнків «Здоров'я, любі діти,— в світі головне, а здо­ровий і веселий щастя не мине!»; фотовиставка «Здо­рова дитина — щаслива родина»; книжка «Видатні спортсмени».
 І. ЕМОЦІЙНЕ НАЛАШТУВАННЯ НА УРОК
 Учитель
               Здрастуй, небо блакитне!
Здрастуй, сонечко світле!
Здрастуйте, квітки розквітлі!
Здрастуйте, діти привітні!
ІІ. ПРИВІТАННЯ
Діти сидять на «березових» колодах, по черзі беруть товариша за руки і, дивлячись йому у вічі, говорять комплімент.
  Поміняйтеся місцями з тими, хто:
   сьогодні поснідав;
   займається у спортивних секціях;
   зараз почувається здоровим на 100 %;
   має бантики;
   думає,що він щасливий.
  Який маєте настрій? Якщо у вас гарний настрій, то візьміть зірочку, що сміється, а якщо поганий – то  хмаринку.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1.  Повідомлення теми
   Тема нашого уроку «Ми — діти планети Здоров’я».
2.  Вправа «Очікування»
   Ви йшли на сьогоднішнє заняття і не знали, чим займатимемося сьогодні. Але, звісно, розмір­ковували про це, на щось очікували. Перед вами на партах стікери-листочки. Напишіть на них, що ви очікуєте від заняття. Прикріпіть листочки на дерево очікувань.
3.      Оголошення мети уроку
   Сьогодні ми завершуємо роботу над про­ектом «Без здоров’я щастя немає». На уроці ми з’ясуємо, що таке здоров’я та його ознаки, по­говоримо про здоровий спосіб життя. У проекті брали участь п’ять груп. «Журналісти» зробили діаграму на основі анкетування батьків та фото­виставку, «Лікарі» приготували презентацію, «Любителі спорту» — книжку-розкладку, «На­родознавці» — буклет та збірку казок, «Вітамінки» — презентацію та виставку малюнків.
ІV. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
1.Повторення правил роботи на уроці
1)  Поважати одне до одного.
2)  Дотримування правила «піднесеної руки».
3)  Сидіти тихо.
4)  Старанність.
5)  Уміти слухати.
6)  Говорити по черзі.
7)  Регламент.
8)  Таємниця.
Діти по черзі читають правила.
  Які слова незрозумілі?
2.  «Мозковий штурм»
  Що таке здоров’я?
Учитель записує варіанти відповідей на дошці, вивішує плакат із визначенням «здоров'я» Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).
Здоров’я — це стан повного фізичного, духов­ного та соціального благополуччя, а не тільки від­сутність хвороб або фізичних вад.
3.   Робота в парах
1. Намалюйте схематично місце, де вам бувати подобається;
2. розкажіть про нього товаришеві;
3. порвіть папірець;
4. відновіть те, що порвали.
   Кому вдалося це зробити? Чи це можли­во? Вам шкода було рвати папірець? Уявіть, що папір — це ваше здоров’я. Чи вдасться вам його відновити, коли ви його втратите? (Міркування учнів.)
Висновок, Здоров’я — безцінний дар, що легко втратити та, найчастіше, неможливо повернути.

   Діти, в цій грі всі мрії стають реальністю. Кожен учень повинен обрати тільки одну мрію з-поміж запропонованих «Здоров’я», «Багат­ство», «Слава», «Робота», «Родина». Усі вони за­писані на картках і прикріплені на дошці. (Вік­торина на зразок «запитаннявідповідь». На запитання «Про що ти мрієш?» по черзі відпові­дають усі, до кого звертається вчитель; на від­повідькілька секунд. Усі відповіді записують на дошці у відповідних категоріях. Учнів можна попросити пояснити свій вибір.)
Учні сидять у колі. Учитель тримає в руках Пухнастика і починає гру.
  Корисна звичка їсти миті овочі.
Передає Пухнастика наступному учневі.
Коли всі учні назвали корисні звички, учитель бере до рук Мікробчика, говорить:
  Шкідлива звичка падати.
Учні об’єднуються в групи. На квіточках на­друковані ознаки здоров’я, а також фактори, що зміцнюють і руйнують здоров’я.
Вибрати:
   ознаки здоров’я (І група);
   фактори, що зміцнюють здоров’я (II група);
   правила харчування (III група).
Якщо група виконала завдання, то обрані квіточки прикріплюють на «Планету Здоров’я» (гумовий м’яч синього кольору).
Ознаки здоров’я: рухова активність, творчий зліт, добре самопочуття, повноцінне життя, міц­ний сон, байдужий погляд, безсоння, злість, пра­вильна постава, зайва вага, віра у свої сили, гар­ний апетит, гарний настрій, успішність.
Фактори, що зміцнюють здоров’я: спорт, за­гартування, куріння, фастфуди, немиті овочі, по­ганий настрій, наркотики, алкоголь, режим від­починку, здорове харчування, переохолодження, фізкультура, переїдання, особиста гігієна, режим навчання.
Правильне харчування: овочі й фрукти, цу­кор, натуральні соки, ретельне пережовування їжі, надмірна кількість солодощів, різноманіт­ність їжі, жири, молочні продукти, сіль, гарячі страви, риба, повноцінне харчування.
  Перевіримо, чи вмієте ви берегти таємниці. У мене є чарівна скринька, заглянувши до неї, ви зможете побачити найголовнішу людину на Зем­лі. Про побачене не можна нікому говорити. Домовилися? (Діти по черзі заглядають у чарівну скриньку, де лежить звичайне люстерко.)
   Тепер, коли ви всі заглянули до чарівної скриньки, я дозволяю вам відкрити секрет. Кого ви там бачили? Хто найголовніша людина на Зем­лі? (Відповіді дітей.)
  Так, кожен з вас — головний і неповторний. Кожну людину необхідно любити, цінувати й обе­рігати. Що для людини найцінніше? (Здоров’я)
  Надамо слово групі «народознавці», які збирали прислів’я, приказки про здоров’я.
Пригадайте казку Ольги Пінчук «Без здоров’я щастя не буває» (додаток). Що сталося із жите­лями країни Здоровії, коли до них завітала бабу­ся Хвороба зі своїми слугами? (Відповіді учнів.)
  Отже, не допускайте, щоб країною керува­ла бабуся Хвороба, а залишайтеся найголовніши­ми людьми на Землі.
V. Перевірка очікувань.
- Чи справдилися ваші очікування?  (відповіді дітей)

1.     Гра «Мій настрій»
      Якщо масте гарний настрій, і надалі вестимете здоровий спосіб життя, то візьміть свої зірочки і прикріпіть їх  до усміхненого місяця.
     Якщо у вас настрій зіпсувався, і на уроці вам було нецікаво, то візьміть хмаринку і при­кріпіть її  до великої хмари.
2.           Гра  «Продовж речення»
У кошику кульки
     Оберіть кульку улюбленого кольору, подаруйте її товаришеві, скажіть, за що ви йому сьогодні  вдячні. Я починаю: «Олечко, я тобі вдячна за те, що ти була
 толерантною!»
3.     Гра «Чарівний мішечок»
Діти дістають із чарівного мішечка предмети, що сприяють зміцненню здоров’я.
4.     Вручення гостям саморобок «Планета здоров'я», буклетів
5.     Відеоролик «А я бажаю вам добра»
    На цьому наш урок-тренінг завершено. Дякую всім дітям за роботу, а гостям — за увагу, мені було дуже приємно з вами працювати. Здо­бувайте нові знання, робіть правильний вибір.


БЕЗ ЗДОРОВ’Я ЩАСТЯ НЕ БУВАЄ
У Країні Здоровії жив цар Здоровій. Він сте­жив за своєю країною, її жителями. Ніхто з-поміж здоровлян ніколи не хворів, адже дотримувалися правил особистої гігієни, вели здоровий спосіб життя, доглядали за собою і навколишнім сере­довищем.
Усі люди виглядали молодо, хоча дехто мав за плечима не один десяток років. Цар був най­старшим, але скидався на. вісімнадцятирічного юнака.
Уся країна була в гарних квітах, повітря було чисте. Ніхто і не думав, що можна жити інакше.
Одного разу в країні з’явилася незрозуміла особа. Такої людини здоровляни ніколи не ба­чили: стара-престарюща баба з гнилими зубами, в окулярах, крива, з безліччю виразок на облич­чі, брудна, обшарпана, із заскубаним волоссям.
Здоровляни були добрими людьми, тому одра­зу ж почали жаліти бабцю. А звати її було Хворо­ба. Та жителі країни ніколи не чули такого слова. Так вона оселилася в цій чудовій країні.
Хвороба мала на меті знищити цей народ, щоб заселити тут своїх слуг. Слуги мали також бридкі імена: Бруднота, Ледарка і малі Мікроб- чики.
Першою Хвороба відправила до людей Ледар­ку. Та ходила країною і засівала скрізь лінь. Люди припинили працювати, почали говорити, що все можна зробити і потім. Усі роботи припинилися. Люди не чистили зуби, не готували корисну їжу, навіть умитися їм було ліньки.
Наступною Хвороба відправила Брудноту. Після її відвідин у країні накопилися цілі купи сміття, ніхто їх не прибирав. Мікробчики також не забарилися. Люди почали раптово хворіти.
Цар не міг зрозуміти, що коїться з його наро­дом. Чому країна стала такою занедбаною, а здо­ровляни почали хворіти? Щоб якось допомогти людям, Здоровій зібрав своїх придворних знаха­рів і почав радитися з ними, що далі робити, як повернутим країну до того стану, якою вона була колись. Знахарі вдень і вночі працювали, змішу­вали різні відвари із цілющих трав.
Старання знахарів не минули марно. Чарівне зілля почало зцілювати хворих. Вони побачили якою жалюгідною стала їх країна. Усі зрозуміли, хто винен у всіх нещастях. Цар звелів вигнати з країни Хворобу разом з її слугами і заборонив будь-коли повертатися.
А люди назавжди запам’ятали цей урок і досі лякають Хворобою дітей, які не хочуть за собою стежити.
О. Пінчук


ЗДОРОВ’Я — ЦЕ НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ
Жила-була собі дівчина Меліса. Дивувалися її подруги:
  Чому це тебе так називають?
А вона тільки посміхалася:
  Моє ім’я — це моє здоров’я.
Думали подруги і ніяк не могли здогадатися, що Меліса — це лікарська рослина, що зцілює багато недуг. Подруги сперечалися між собою. А було їх троє: Оля, Христина та Меліса.
А поруч ходило Здоров’я, слухало, що про нього люди говорять, але в розмови ніколи не втручалося.
Меліса каже:
  Я своїм ім’ям нагадую людям про здоров’я.
Оля почала сперечатися:
  Від мене більше користі, адже я навчаю ді­ток фізичних вправ. Вони вдячні мені охоче йдуть на ранкову зарядку, на перерви. Школярі грають­ся в м’ячата інші ігри.
Зраділо такій відповіді Здоров’я, посміхнуло­ся та мовчки продовжувало слухати.
Христинка мовчала, слухала, як подружки сперечаються. Вона стала в саду біля яблуньки і думала, що скаже подругам про здоров’я. Яблунь­ка з такими гарними червоними яблучками нахи­лила до неї свої гілочки і прошепотіла дівчинці:
  Ми також даємо людям здоров’я. Ми — ві­таміни.
Біля яблуні росли вишенька, слива, абрикоса.
  Христинко, не журися, ти нас доглядаєш, разом ми всі допомагаємо людям дбати про своє здоров’я.

Отак ходило Здоров’я всюди: по саду, по горо­ду, в парку, де гралися діти.
Але одного разу довелося йому почути іншу розмову. Вона також його зацікавила.
Якось зустрілися кавун із м’ячем, коли того діти випадково закинули останнього на город. Кавун кричав, аж червонів, радіючи, що з нього більше користі, аніж від м’яча.
  У мені міститься багато вітамінів! А які в тобі вітаміни, м’ячику?
А м’ячик від радості скакав.
  У мене відповідь проста. Якщо я стрї му, а за мною бігатимуть хлопчики і дівчаті вони будуть здорові. Я також несу здоров’я, а його — Спорт.
Слухало Здоров’я розмови і не тямило від радощів. Якщо так справи підуть і над а, всі довкола піклуватимуться про нього, отж люди будуть здоровими і багатими. Здоров’я найбільший скарб.







Немає коментарів:

Дописати коментар