Виховна робота

Тема.«Чистота - запорука здоров'я »
Мета: прищеплювати учням елементарні навички гігієни.Виховувати турботливе ставлення про своє здоров′я та здоров′я навколишніх. Розвивати бажання бути охайним, чистим, акуратним.

Хід заняття:

        У народі кажуть: "Здоров′я - всьому голова", або "Здоров′я - найбільше багатство". Чому так кажуть? Як ви розумієте ці прислів′я?
- А які ще прислів′я про здоров′я ви знаєте? Поясніть їх значення.
1 В здоровому тілі - здоровий дух.
2 Не поспішай гарно вдягатись, а поспішай умиватись.
3 Чиста вода - для хвороби біда.
4 Бережи одяг доки новий, а здоров′я поки молодий.
5 Як про здоров′я дбаєш, так і маєш.
6 Наше здоров′я - в наших руках.
7 Без здоров′я нема щастя.
8 Охайність - запорука здоров′я.
Загадки
  Коли пінюсь - на бруд злюсь,
Людям я допомагаю,
Всі мікроби з них змиваю.
Саме ж худну й пропадаю.
        - Добре миє те мило, яке дає велику піну. Якщо ви уважно роздивитесь піну, то побачите, що вона складається з малесеньких мильних бульбашок. Саме ці бульбашечки і збирають бруд з ваших рук.
Костяна спинка,
На черевці - щетинка.
По зубам стрибала,
Всі кришки виганяла.
           Зубна щітка, та якою ви кожного дня чистите зуби. Зубну щітку придумали дуже давно. Довгий час нею могли користуватися лише багаті люди. Замість зубної пасти використовували попіл із горілих оленячих рогів. Прості люди протирали зуби крейдою, або настоєм м′яти. У різних народів - різні щітки. Наприклад, французи придумали зубну щітку з музикою, щоб дітям було приємно чистити зуби.
Зубате, а не кусається,
По голові тиняється.
Як воно називається.
        Що коли люди не будуть користуватися гребінцем, то їх волосся стане кошлатим, почне швидко сіктися, а людина з нерозчесаним волоссям виглядає дуже негарно.
Гребінець люди знають дуже-дуже давно. Перші гребінці первісні люди робили з кісток тварин. Зараз існує дуже багато найрізноманітніших за формою, розміром та кольором гребінців. Розчі­суючи волосся, ми робимо масаж голови і від цього наше волосся краще росте, стає густішим і красивішим.
Я в пригоді стану всім –
І дорослим, і малим.
Витру сльози і носи.
При собі мене носи.
        - В старі часи на Сході хустинка була зубною, нею витирали зуби. І зараз в деяких східних країнах її використовують замість зубної щітки. А у Європі хустинка була спочатку прикрасою. Багаті люди вихвалялись хустинками з дорогої тканини, прикрашеними вишивками і навіть дорогоцінним камінням. Поступово люди зрозуміли, що хустинка може принести більшу користь. При чханні та кашлі хвора людина розповсюджує навколо себе до 40 тис. дуже мілких крапельок, в яких можуть міститись різні віруси та мікроби. Ці крапельки можуть розлітатись на 3-5 м. Інші люди, що стоять поруч, вдихають ці крапельки і можуть захворіти.
        Якщо ти при чханні, або кашлі затулити рота складеною вчетверо хустинкою, то перекриєш шлях мікробам і не заразиш оточуючих людей.

Підсумок.


Тема. Символи  моєї держави 
Мета. Поглибити знання учнів про символи України, ознайомити з історією створення гімну, його авторами, виховувати повагу до символів Української держави.
Хід бесіди
    У нашого народу на його землі глибоке тисячолітнє коріння. Українці, як і інші народи, пройшли довгий шлях розвитку, що зафіксувався а усіх сферах життя - культурі, мові, побуті. Україна може пишатися своєю древньою величною історією.
Найбільшим святом для українського народу став день 28 червня 1996 року - день прийняття Основного Закону - Конституції України.
У статті 20 цього документа записано: «Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб і Державний Гімн України».
       Яскравим виявом патріотично-національних почуттів українців стала поява вірша поета і етнографа Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Жодному іншому творові не судилася така велична і трагічна доля
      А сьогодні це символ, який затверджений Конституцією України. І, звичайно, найкращі сьогодні слова про її автора Павла Чубинського та композитора Михайла Вербицького.
 Бесіда з учнями.
- Коли звучить гімн? (Гімн звучить на відкритті різних урочистих . свят, змагань, під час зустрічей з представниками інших країн...)
- А чому саме в сьогоднішній час навчання в школі ми починаємо з підняття прапора і звучання гімну?
- Чи всі учні нашої школи усвідомили важливість цього?
- Чи можна назвати громадянином України того, хто не знає слів цієї пісні, хто не поважає символи своєї держави?
   Завдання кожного справжнього громадянина України - знати, поважати символи своєї держави, не дозволяти глумитися над ними, гордитися тим, що ми живемо у вільній державі, маємо свої символи, закони, свою мову і культуру.

Стій струнко, коли звучить гімн твоєї держави, і будеш називатися справжнім її сином.

*****************************************************************

Тема. Гігієна школяра. Постава
Мета: вчити дітей правильно ходити, сидіти, писати, стежити за поставою. Розвивати бажання бути здоровими і гарними. Виховувати бажання все робити правильно.

 Хід заняття.
     Краса завжди зачаровує, дивує, привертає увагу. Ви не раз бачили показ високої моди, коли на подіум виходять гарні, стрункі юнаки й дівчата а також маленькі хлопчики й дівчатка і демонструють взірці одягу.
Що їх об’єднує?
   Усіх їх об’єднує те, що вони мають гарну поставу, легку ходу, струнку фігуру. Кожному приємно дивитися на цих людей і самому хочеться бути таким привабливим, чи не так?
       Бо від постави залежить не лише краса, а й здоров’я людини. А щоб допомогти дітям вирости здоровими, вчителі у школі, а батьки вдома навчають своїх дітей правильно стояти, сидіти за столом, ходити і працювати. Так-так! Не дивуйтеся! Саме від того, як ви сидите сьогодні за партою, за столом чи на лавочці залежить ваша постава, ота краса, до якої всі дуже прагнуть. 
     А чому так трапляється, що дитина стає калікою і вже нічого не можна виправити? Вона горбиться, човгає ногами, криво ходить...
 А все стається не в одну мить, а з часом. Ви ростете і розвиваєтеся, кожна кісточка займає своє положення у тілі, і поки діти маленькі, у них формується скелет, розвиваються м’язи. А хребет складається з багатьох хребців, що теж ростуть і розвиваються. Хребет формує поставу і ходу. Якщо він розвивається правильно, то людина виростає струнка, гарна, без дефектів, а коли дитина сидить криво, носить сумку весь час в одній руці, спирається грудьми на парту, то хребці займають неправильне положення, деформуються, а хребет викривляється. Це призводить до того, що людина стає кривобокою. Тоді вона страждає не лише від того, що має негарну поставу, погану ходу, але страждають у неї і внутрішні органи, вона часто хворіє. Ось чому, діти, треба змалку привчатися сидіти правильно, тримати рівно спину, голову не втягувати в плечі, а під час письма не спиратися на парту і не нахилятися до самого столу. Правил цих не так уже й багато, їх варто запам’ятати і весь час дотримуватися їх, тоді виростете здоровими і гарними.
           А хвороба людину не прикрашає. Тому, доки ви малі, вам треба більше рухатися, бігати, стрибати, займатися спортом, розвивати силу і спритність, робити ранкову гімнастику, загартовувати своє тіло. Особливо цьому сприяє плавання, бо у воді людина розпрямляється, тіло її лежить на воді, а кожен м’яз працює.

Недаремно народна мудрість каже: «У здоровому тілі — здоровий дух», «Здоровому все здорово!», і пам’ятайте пораду: «Бережи одяг, доки новий, а здоров’я — доки молодий!» Запам’ятайте це, діти, і виконуйте все, щоб вирости здоровими і гарними. А правила ці зовсім прості.
Правила
Сиди за партою рівно, не згинайся.
Не лягай на парту животом під час письма. Між ним і партою повинна проходити рука.
Не горбся під час ходи, держи спину рівною, не втягуй плечі, тримай голову високо.
Не носи портфель весь час в одній руді, краще користуватися ранцем.
Не сутулься, а розправляй плечі.
Займайся фізичними вправами, які посильні для тебе, і посильна фізична праця також не зашкодить.
Щодня роби зарядку, загартовуй своє тіло, корисне і обтирання холодним рушником, але все в міру!
Стеж весь час за тим, як ти сидиш, стоїш, ходиш.

І запам’ятайте, що життя і здоров’я у людини — одне. Бережіть себе, не вдавайтеся до поганих звичок. Їх дуже важко, а то й неможливо позбутися.

Ростіть здоровими та гарними!




Немає коментарів:

Дописати коментар